Denný farský tábor 2023

17.07.2023

Začiatkom leta sme mali v Malom Rodinkove prvý detský farský tábor, ktorý bol zameraný na rozvoj vnútorných kvalít osobnosti detí a to cez rozprávku, rôzne hry a aktivity. 

Téma tábora: dinosaury

Našou úlohou bolo spolu s dinosaurami prísť do kráľovstva hniezdenia. 

Každý deň sme začali spoločnou modlitbou a pozreli sme si kúsok z rozprávky. Potom sme sa hrali, spievali, tancovali, tvorili.

V prvý deň tábora sa dinosaurie vajíčko ocitlo medzi lemurmi. Z vajíčka sa vyliahol dinosaurus Aladar. Lemury Aladara prijali medzi seba. V tento deň sme v tábore s deťmi hovorili o jedinečnosti. Každý sme iní a aké je pekné a veru aj dôležité prijať to, akí sme a zároveň prijať druhého taký, aký je aj keď je vyšší, nosí okuliare, je z inej krajiny.

V druhý deň tábora Aladar stretol ďalších mierumilovných dinosaurov. Spoznal nových priateľov, ale aj nepríjemných a zlých dinosaurov. Dinosaury sa spoločne vydali hľadať nový domov. V tento deň sme si hovorili o priateľstve. Priatelia spolu trávia veľa času, spolu sa hrajú, pomáhajú si, keď je priateľ smutný potešíme ho. Je to dar mať priateľov.

V tretí deň tábora sme slávili v centre v Malom Rodinkove svätú omšu a po omši sme šli do ZOO. Veľmi sa nám tam páčilo. Ochotne sme na seba čakali a držali sa spolu, aby sme sa nestratili alebo nebodaj neostali s medveďom alebo opicami. 

V štvrtý deň tábora sme videli ako sa dinosaury počas kráčania dosť hádajú. Vodca sa nesprával najpriateľskejšie k ostatným a bol nedôverčivý voči Aladarovi. Dôvera je veľmi dôležitá v živote. Dôverovať priateľovi, že ma nesklame a neprezradí tajomstvo, ktoré som mu povedal, dôverovať rodičom, že vedia najlepšie, čo je pre mňa dobré a predovšetkým dôverovať Bohu, že je tu stále s nami s stará sa o nás. 

V posledný deň tábora sme videli záver rozprávky. Dinosaury boli veľmi vyčerpaní a smädní. Skoro zahynuli od smädu, ale podarilo sa im vďaka Aladarovi nájsť vodu a aj cestu do kráľovstva hniezdenia a my sme mali vodné aktivity na záhrade. Tešili sme sa z vody v tento horúci letný deň.  Aj vďaka vytrvalosti sa dinosaury dostali do cieľa. Vytrvalosť je veľmi dôležitá pri akejkoľvek ceste. Potrebujem ju, keď sa učím na nejaký hudobný nástroj alebo sa učím do školy.

Na úplný záver deti zatancovali a zaspievali svojim rodičom a plný zážitkov sme sa rozlúčili.

Už teraz sa tešíme na ďalší detský farský tábor, na ktorý srdečne pozývame deti.