Efektívne rodičovstvo - prednáška s diskusiou

03.11.2023


Napadá vám niekedy, čomu venovať vo výchove pozornosť a čo naopak môžeme pustiť z rúk?

Čo od vás vaše dieťa potrebuje? 

Na čom skutočne záleží? 

Piatok 3.11.2023 o 18:00 sme sa o tom rozprávali s dlhoročnou lektorkou Kurzov efektívneho rodičovstva, rodinnou a párovou konzultantkou a mediátorkou Mgr. Valériou Šmýrovou.

Spätná väzba účatníkov

"Ďakujem za super akciu a organizáciu. " 

"Ďakujem za možnosť zúčastniť sa veľmi prínosnej prednášky. Téma bola taká obsiahla, že to naozaj nebolo možné všetko prebrať podrobnejšie ... výber prednášky super, zaujal, nakopol a možno posunul."

"Ďakujeme pekne za peknú prednášku aj iniciatívu na takéto prednášky. Bola pre nás s manželkou obohacujúca. Informácií bolo mnoho, teda určite je na mieste ísť do hĺbky vo forme dlhodobého kurzu. Tento formát je fajn, človek aspoň vie všeobecnú problematiku, no pre hlbšie pochopenie a najmä potom realizáciu v živote, si to vyžaduje viac času na pochopenie, opakovanie, rozobratie konkrétnych situácií atď. V každom prípade ďakujeme za možnosť si to vypočuť. Je dobré, že sa v tomto smere niečo vôbec robí v našej blízkosti."

"Prednáška pani Šmýrovej Efektívne rodičovstvo bola veľmi efektívna :). Boli to veľmi nahustené užitočné informácie, jak pre nás "čerstvých rodičov" tak i, podľa ohlasov spolu poslucháčov, pre rodičov teenagerov a starších. Mne bolo veľmi sympatické, že to celé znelo veľmi rozumne, taká zlatá stredná cesta výchovy. Ani to nepreháňať smerom "nevýchova" a "vše rešpektujúce" rodičovstvo, ani nebyť príliš prísny diktátorský s nejakým vynucovaním si autority. Boli sme na prednáške i s manželom, obom sa nám to páčilo, aj on si zapisoval, čo ma príjemne prekvapilo :). Pani Šmýrová je skvelý rečník, vie zaujať, prispieva i príkladmi z praxe i z osobného života, ktoré dopĺňa i konkrétnymi vetami, ktoré sú vhodné použiť, aby dokreslila kadiaľ sa vlastne v rozhovoroch s deťmi vydať, pri zachovaní úcty, no i hraníc v láskyplnom vzťahu rodič-dieťa. Očakávania na 1hodinovú prednášku to určite splnilo, odporúčame ďalej priateľom."

Lektorky

Mgr. Valéria Šmýrová - lektorka, rodinná konzultatntka, mediátorka

Marie Varechová - lektorka

Lektorujeme Kurzy efektívneho rodičovstva od roku 2013. Vytvorili sme autorský kurz o komunikácii Cesta efektivní komunikace, ktorý vedieme od r. 2016. Spolupracujeme s Centrom pro rodinu a sociální péči v Ostrave. Vedieme semináre, workshopy a prednášky o vzťahových témach. Jednoducho - s pokorou svietime ľuďom na ich ceste k pekným vzťahom! :-)))

Čo je to efektívne rodičovstvo?

Viacej informácií o ucelenom systéme vzdelávacieho programu efektívneho rodičovstva sa môžete dozvedieť v nasledujúcom článku (Efektívne rodičovstvo).